העיר על המים – אושן סיטי (Ocean City) במרילנד, ארצות הברית והדרך אליה – צ'ספיק ביי (Chesapeake Bay)

אושן סיטי היא עיר מקסימה על האוקיינוס האטלנטי. זאת למעשה לשון ים צרה, עליה נבנתה העיר ואפשר ללכת ברגל מחוף לחוף בזמן קצר ביותר.

הדרך אליה מקסימה ומיוחדת, שכן היא מוקפת בים והגישה אליה דרך גשרים עצומים אותם הקימו האמריקאים. הדרך היפה ביותר היא דרך מפרץ צ'ספיק (Chesapeake Bay). זאת נסיעה די ארוכה אותה עברנו מכיוון דלאוור למרילנד בתשלום (17 דולר). הדרך מהווה שילוב של גשרים מעל הים ומנהרות מתחת למים. כאשר נמצאים על הגשר רואים רק ים ולא מבינים כיצד ניתן לעבור עד ליבשה ואז מגיעים לדרך – במנהרות מתחת למים.

העיר נראית דומה לאחת מערי הנופש בפלורידה. היא מאוד נעימה לנופשים בה. אנו הגענו ביום קיץ חם והיה ממש נעים בחוץ – אוויר ממוזג וקריר. הרבה בתי מלון ברמות שונות פזורים לאורך כול הכביש האורכי, שאותו חוצים כבישי רוחב במספרים עולים ומאוד קל להתמצא במקום. מסעדות רבות מאוד בכול פינה, חלקן של רשתות ידועות וכן ברים ובתי קפה.

לילדים המקום מהווה ממש גן עדן. קיימים באושן סיטי חופים משני צידי העיר, כאשר החוף המזרחי יותר מפותח עם חול זהוב ורך. יש רכבת מיוחדת שמסתובבת על חוף הים, שהמחיר הוא 3 דולר הלוך ושוב, או 6 דולר רב פעמי. בשמים נתלו עפיפונים מכול הצבעים והמינים, מיוחדים ובצורות לא רגילות, כמו: דלעת, פרפרים, ציפורים ואחרים. בעיר – שני לונה פארקים עם גלגל ענק, כ 10 מגרשי גולף בנושאים שונים במגוון צורות, צבעים ומים זורמים.

יש מקומות בילוי בעיר ביום ובלילה, גם במלונות, באוניות, בברים ועוד. אפשר לשוט, לדוג וכול הזמן ליהנות.