הארטלנד – אדמת לב – סדרה על חיי תושבים שורשיים וגידול סוסיהם באזור אלברטה היפהפה בקנדה

הסדרה "הארטלנד" (אדמת לב) הקנדית היא סדרה לכול המשפחה, כולל לבני נוער. כולם יכולים ליהנות מצפייה בחיי האנשים השורשיים, אוהבי אדם ובעלי חיים, בנוף ראשוני מקסים ומשובב נפש.

הסדרה החלה בשנת 2007, ולאור הצלחתה היא ממשיכה, בשלב זה, לעונתה השביעית, לשנת 2013 – 2014. גם סרט טלוויזיה הופק בשנת 2010 בעקבותיה.הסדרה מבוססת על ספר באותו השם, אותו כתבה הסופרת לורן ברוק. יש שינויים בין הספר לסרט, בעיקר העברת הסדרה לקנדה במקום בארצות הברית.

בתחילה אנו פוגשים את איימי פלמינג, גיבורת הסדרה (אמבר מרשל), כתלמידת תיכון אוהבת סוסים, בת לאם "לוחשת לסוסים", שהקדישה את חייה לסוסים וידעה לרפא סוסים בעייתיים או פצועים. היא נפצעת בתאונת דרכים עם אימה, לאחר שהצילו סוס (ספארטן) שבקשו למכור לתעשיית הבשר. לאחר שמבריאה ממשיכה איימי את דרכי אימה וממשיכה להציל סוסים וברצונה לחזור ולתפקד כבעבר.

אחותה של איימי, לו (סמנתה לואיס פלמינג – מישל מורגן), הצליחה מאוד בניו יורק, אך חוזרת להארטלנד לאחר מות אימה. בתחילה היא עוד שוקלת לחזור לשם בחזרה, אך נשארת ובהיותה אשת עסקים מפולפלת היא מצילה את הארטלנד מחובותיה ומפתחת את המקום, כמו בניית "חוות גברים" – מעין כפר נופש, שכולל ספורט עם סוסים והנאות בחיק הטבע המופלא, שמצליח מאוד.  הן מתגוררות אצל הסב, ג'ק בארטלט (שון ג'ונסטון), אצלו התגוררו עם אימן, מריון, לאחר גירושיה מאביהן – טים. הוא איש מבוגר יותר ובעל ניסיון רב ומציל אותן מהצרות אליהן נקלעו.

דייר נוסף שהגיע לחווה ומשתלב בה היטב למרות עברו הבעייתי, הוא טיי בורדן (גרהם וורדל). טיי עבר בילדותו התעללות גם מאביו הביולוגי, אך בעיקר מבעלה השני של אמו. כאשר התנפל עליו בנסותו להגן עליה, הוא נתפס והושם בכלא נוער, השתחרר ממנו ובעזרת קצין המבחן שלו, הגיע להארטלנד בעקבות בקשתה של מריון, אם הבנות, שהחליטה לעזור לו, ונשאר לפי בקשת ג'ק. טיי משתנה בעקבות היחס החם מג'ק ומהבנות, הופך לאדם חם ואוהב, משלים בגרויות ומאוחר יותר הופך לווטרינר. טיי יוצר קשרים חמים עם איימי, ולאחר תקופה בה יצאו שניהם עם בני זוג אחרים, הם מתחברים, מתאהבים ומתארסים.עוד מככבים בסדרה טים פלמינג (כריס פוטר), אביהן של איימי ולו, שנפרד מאמן, אך שב לאחר מותה ורכש אדמות ליד הארטלנד. הם שבים להיות בקשרים טובים, אפילו עם ג'ק, עמו הסתכסך לפני שנים רבות.

מלורי (ג'סיקה אמלי) היא שכנת המשפחה הצעירה, שהוריה הקרייריסטים יוצאים תכופות לענייניהם ומבקשים עבורה סידור, אותו היא מצאה אצל ג'ק. היא פטפטנית ורואה כל דבר שמתרחש. ג'ייק הצעיר מנסה לשבות את ליבה, ולאחרונה ראינו שהיא נשבתה בקסמו של באדג'ר, נער בעייתי שהגיע לחווה להשתקם וברח מהפנימייה בה הוא נמצא ומתאהב במלורי.

חברותיה של איימי הן אשלי סטנטון (סינדי באזבי) היפה והבעייתית וסוראייה דובאל (גרטה אוניאגו), שעובדת במזנון של אימה. אשלי נקשרת לכיילב אודל (קרי ג'יימס), שהיה חברה של איימי לתקופה קצרה והם הופכים לזוג.

הסדרה זכתה במספר פרסים ומאוד מומלצת לצפייה בשל הנופים המדהימים, השחקנים המשובחים, הסוסים היפהפיים והעלילה המרתקת.