גן הסלעים והקקטוסים בפארק גני יהושע בתל אביב – טבע בלב העיר

בפארק גני יהושע, בלב תל אביב קיימת ריאה ירוקה ומדהימה, שכוללת בתוכה מספר הפתעות, ביניהן גן הפסלים והקקטוסים, ששוכן קרוב מאוד לאזור של קניון איילון ברמת גן.

בעבר, כשהגענו לפארק הירקון, תמיד היינו עם ילדים ובקרנו בנדנדות המעולות, בצפארי, בהצגות, שטנו בסירה. הפעם, היינו רק מבוגרים והחלטנו להתמקד בדברים שמעניינים לא רק ילדים, אלא גם אותנו.

מזרח לנדנדות נמצא גן הסלעים והקקטוסים היפה. הכניסה משולבת גם לגן הסלעים והקקטוסים וגם לגן הטרופי והיא בתשלום: 10 ₪ למבוגר, 6 ₪ לחיילים/ סטודנטים/ ילדים/מבוגרים וכדומה. שעות הכניסה: מדי יום בין השעות 10 – 15, כולל שבתות וחגים.

שטחו של גן הסלעים והקקטוסים ביחד הוא כ-70 דונמים. קיימים בו סלעים רבים ומעניינים, שחלקם מונחים על הקרקע ומחלקם בנו פסלים, שדומים לפסלי האדם הקדמון. במרכז הגן נמצא פסיפס שהוא העתק רצפת הפסיפס מבית הכנסת בבית אלפא. יפה ומאד מרשים.

אחריו יש שדירה של עצי הדר ובסופה מזרקות בתוך בריכה צרה. מזכיר את תחילת ההתיישבות בתל אביב ואת עצי ההדר שצמחו אז באותו האזור.

הסלעים הובאו מכל פינות הארץ וליד כל צמח וסלע יש כיתוב שמסביר בצורה ברורה מהו. יש סלעי גרניט, סלעי גיר, ואף דולומיטים. בחלק מהסלעים קיימים מאובנים, סלעים שנוצרו מלבה, וסלעי מלח. הצורות מעניינות ומיוחדות וההליכה ביניהן מהנה.  על שטח מוגבה עיצבו סלעים עתיקים בצורות מיוחדות, מאוד מרשים.

מאחר שהאביב בפתח, בין הסלעים צומחים פרחים מוגנים, כמו: רקפות וכלניות, מרהיבים בצבעיהם ומוסיפים יופי רב.

בגן קיימים גם מאות סוגי קקטוסים, עם הסברים מפורטים על כל אחד ואחד מהם. הקקטוסים בצורות שונות ומעניינות וניכר הטיפוח של המקום.  ההליכה קלה ונעימה ומתאימה גם להליכה עם ילדים ואף למבוגרים. אפשר לבלות של שעה קלה ומהנה.

המקום בגני יהושע יפה ומטופח. השבילים מסודרים, חלקים עם חצץ וחלקם אף סלול. האוויר צלול אף שהעיר הגדולה נמצאת ממש מעבר לפינה. מומלץ מאוד.