ביקורת על סדרת טלוויזיה – פרופיל 64 –לג'ובניקים החננות מוצנח צנחן קרבי

בישראל של ימינו יש הווי של צבא, ורבים נזכרים בשירותם הצבאי. הסדרה "פרופיל 64" נשענת על הנוסטלגיה הזאת. היא מיועדת לצעירים, אך מקווה שגם מבוגרים יותר, שרצו על הג'בלאות, ייהנו ממנה באותה המידה.

הסדרה מתארת בסיס הדרכה של המודיעין. אך כבר הפריים הראשון מצחיק, כאשר רואים קבוצת חיילים שוכבת במארב אי שם, ופתאום מגיעה אימא ומביאה לבנה משאף. כולם צבועים בשחור בפניהם והיא שואלת היכן הוא. הם מקבלים ממנה מחמאה "הסתתרתם טוב, לא ראיתי אתכם". מצחיק, יש כאן פאנץ' ומזכיר את השיר המיתולוגי "חיימקה שלי".

הסדרה בנויה על ניגודים. לחבורת החננות בבסיס המודיעין, שחלקם סובל מאסתמה והחלק האחר מפלטפוס ולכן ירד להם הפרופיל ל-64, מוצנח במפתיע מפקד צנחן קשוח, הלוא הוא אבנר. הוא רואה את התנאים המעולים בהם שוהים החיילים ואת הארטיקים שמחולקים פעמיים בשבוע, ומחליט ללמד אותם מהו צבא.

זהו הפרק הראשון, שיוצר ציפיות לפרקים הבאים. זאת סדרה מצחיקה וקלילה, כתובה בצורה שנונה. יש בה פאנצ'ים וטוויסטים והשחקנים חביבים ומשחקים טוב. דנה פרידר משחקת את שני היפה והמוכשרת, שבגללה נשאר אגוזי בגילומו של מיכאל מושונוב בקבע. הסגן הצנחן הקשוח אבנר בן בסט מגולם בידי רועי אסף. ראויים לציון רותם (דולב מסיקה) ותום (דוד שאול).

מומלץ בעיקר לצעירים ולחיילים ולמשוחררים שבינינו ולכל השאר שיש להם רוח צעירה.