סדרה חדשה "ליל האירוע"- סדרה שקל להתמכר אליה

"The Night Of", מיני סדרת מתח אמריקאית-בריטית של HBO ( תחת השם "ליל האירוע"), היא ההתמכרות החדשה שלכם. הסדרה מגוללת את סיפורו צעיר פקיסטני,סטודנט שליל שכרות חד פעמי מוביל אותו לאסון. נזיר "נאז" חאן (ריז אחמד) הוא בחור טוב ממש, הוא מוסלמי מודרני שמתנהג בהתאם לקודים החברתיים הנוקשים של הוריו. הוא נמנע מלהתפרחח עם בחורות, הוא לא שותה, עובד ולומד ובכלל הוא הבחור המושלם. לאחר שביטל מסיבה עם חבר, הוא פוגש בחורה מסתורית ושוכב איתה בצורה ברוטלית ואלימה. כל ההתחרשויות שבדרך הם בעלות חשיבות רבה להמשך העלילה וחברנו נזיר נופל לכל מלכודת.

לאחר שסיים את מלאכת האהבים הבחורה נרצחת והוא נתפס על ידי המשטרה עם כלי הרצח. המשטרה תופרת לו את התיק המושלם ובנוסף הוא עומד מול דעות קדומות של המערכת וחבר המושבעים. מכאן אנו עוקבים אחרי השינויים שחלים בחייו והתמודדות שלו מול המערכת ומול החברה האמריקאית שלא בדיוק מחבבת מוסלמים. יש כאן מסמך ביקורתי ואנושי כלפי מערכת הצדק, ששופטת פעמים רבות לפי סטראוטיפים ולא מעוניינת בסיפור האמיתי.

אולם ליל האירוע היא לא דרמת מתח צפויה, אל הקלחת מצטרף עורך דין ג'ון סטון, הוא ג'ון טורטורו. הוא פוגש במקרה את הבחור והופך להיות המלאך השומר שלו, שמתמודד אל מול כל תחנות הרוח אל הניצחון.  המשחק מופתי, התסריט נוגע ללב ובעיקר ההתרחשויות מפתיעות כל פעם מחדש. יתרון נוסף הוא שהסדרה לא נמתחת יתר על המידה ולכן הכול דחוס ומסתורי ובקצב הנכון. אם אתם מחפשים תחליף ראוי ללהיטים של החורף, ליל האירוע היא אופציה יותר מסבירה.