ביקורת סדרה: Zoo גן חיות

לרוב סדרות אפוקליפסה עוסקות בחייזרים, מחלות או סתם זומבים שהורסים את העולם. הסדרה ZOO עוסקת באחינו החיות שקמים עלינו בני אדם המשעבדים, נקמה מתוקה של אימא טבע בבניה שיצאו משליטה. "ZOO" מתהדרת בפריימים מנצחים של טבע ושל חיות, ובבכורה נרשמו גם כמה רגעים של חיות רצות בטבע, חופשיות ומאושרות. כל הנשיונל ג'יאוגרפיק המופלא הזה הסתיים מהר מאוד.החיות מתחילות להתאגד ומשם הבאלגן מתחיל, חיות בית אריות בספארי כולם מתחילים להתפרע והגופות מתחילות להעירם.

ZOO" מעבר למעטה השטחי מסתירה שאלות פילוסופיות גורליות אודות הקשר בין האדם לסביבה. כיצד אנו פוגעים בסביבה, בטוחים בעליונות המוחלטת שלנו בזמן שחל שינוי מהותי בסביבה שאנו חיים בה. הנזק שאנו גורמים לפי הסדרה בסוף יחזור אלינו כמו בומרנג, נקמה כלשהי תבוא. העלילה עוקבת אחרי מדריך טיולי ספארי (ובן לאב מדען שחזה את התקפת החיות המפתיעה – טטטדם!), פוגש את הצלע החסרה שלו בערבות אפריקה. הוא איש טבע, היא ניצולה יחידה ממתקפת החיות – יפהפייה בעלת מבטא צרפתי – ויחד הם ינסו לגבור על הסכנה, ולהתרבות.

בסך הכול הסדרה שזה עתה מגיעה לעונה השנייה, מספקת בידור סביר וטוויסטים מעניינים. זו לא סדרת מופת, אלא כיף גופות ונשיקות לוהטות. יש כאן אמתלה פילוסופית ומדעית שמספקת עניין ורבדים עמוקים יותר, בסך הכול מומלץ במיוחד אם אין לכם חתול בבית.