גם בשנה זו יציג הפסטיבל מבחר מסרטי האוסקר האמריקאי לתקופותיו.

גם בשנה זו יציג הפסטיבל מבחר מסרטי האוסקר האמריקאי לתקופותיו. בין הסרטים:

סיפור של דוב / גבריאל אוסוריו / זוכה 2015– סרט אנימציה מצ'ילה על דוב ישיש ועגום המציג ברחוב, בתיאטרון בובות סיפור על דוב שסבל דיכוי השפלה ואובדן בני משפחתו. אזכור לימי הסבל הנוראים שעברו על צ'ילה במשך קרוב ל20 שנות שלטונו של הרודן פינושה.

באלאנס /כריסטופר וולפגאנג לוונסטין /זוכה 1989- סרט גמר של שני אחים תאומים מגרמניה על חבורת אנשים החייבים לשמור על איזון בתנועותיהם ובמעשיהם כדי שהלוח עליו הם ניצבים בחלל לא יתהפך והם ייעלמו.

הנזיר והדג / מיכאל דודוק דה-וויט / מועמד 1994- יצירתו הראשונה של האמן הבלגי שזיכתה אותו במועמדות לאוסקר. (יצירתו הבאה "אבא ובת" זכתה באוסקר 2000. נזיר עקשן מנסה ללא הרף ללכוד דג לצליליה הקסומים של "לה- פולייה" של קורלי.

הזקן והים / אלכסנדר פטרוב / זוכה 1999- גרסתו של הגאון הרוסי לסיפורו של ארנסט האמינגווי.

"ציפור ביס" /טד פוטוק/ זוכה 1971- גרסה נשכחת ומשעשעת לבדיחה עממית עדות לימים אחרים באנימציה.

העולם של מחר / דון הארצפלד/ מועמד 2015- סרטו האחרון של היוצר הפורה והייחודי ובו שרטוט של עולם עתידני בו ניתן לשבט אישיות תוך איבוד ההיררכיה הבין-דורית.

דוקו-מציה  2016 – סרטי אנימציה דוקומנטריים  המבוססים על סיפורים והתרחשויות שקרו במציאות.

בין הסרטים שיוקרנו במסגרת זו :

האיזור השקט/דויד בריינט וקרל למייה– סרט העוסק בבעיה האמיתית של אנשים הסובלים מיתר רגישות לקרינה אלקטרומגנטית המצויה בכל מקום. אנשים אלה מוכרחים לברוח מבתיהם ולחפש את אזורי השקט שכמעט ואינם קיימים.

יום אחרון של חירות / די- היברט ג'ונס ונעמי טליטמן – אמריקאי מבוגר, שחור, רהוט ורגיש מגולל את סיפורו של אחיו, שחזר מעורער ממלחמת ויאטנאם, הסתבך ברצח ונידון למוות. סיפור מורכב על אטימות המערכת.

 פורנוגרפיה / אריק להדון–  מהי פורנוגרפיה?  מתי הפורנוגרפיה היא פשע ומתי אי צניעות? האם ראוי בגללו להגביל את חופש הביטוי? על שלל שאלות מרתקות עונה סרט מיוחד זה בשלל תשובות.

תחת הכותרת "למבוגרים בלבד" יציג הפסטיבל סרטים של יוצרי אנימציה עכשויים  ובהם:   

לימבו / סוזאנה קרייף בורבלה זטני– על ארץ בה עסוקים הגברים רק בצעצועיהם הדיגיטאליים ומתעלמים מנשותיהם שמתארגנות למסע הרפתקני באוטובוס הלימבו שיביאן לארץ רחוקה שם תמצאנה את האושר שהן כה מייחלות לו.

חור הצצה / רינו סטפאנו טאגליאפיירו–  מסע למחוזות הארוטיקה, אליהם מגיעים בהצצה דרך חור ווזוכים למופע אישי שבו האמנות היא מושא התשוקה.

ג'ונגל של תשוקה / וונג פינג- תיאור בגוף ראשון של היוצר המספר על פתרון זוגי מקורי שהגו הוא ואשתו למצב האינאונות  של המספר.

טייסים בדרך הביתה / פריט ואולגה פארן- גדולי יוצרי האנימציה האסטונית  בסרט על 3 טייסים שחוזרים במסע סוריאליסטי, ארוך ומתיש לבתיהם. במזוודותיהם בובות נשים, איתן הם מתעלסים על פי הגרלה בכל חניית ביניים. בבואם לביתם מחכה לכל אחד אשתו החוקית לה שמר אמונים….

עוד בפסטיבל מיטב האנימציה הישראלית ובתוכה חגיגת אסיף 2016 –  החגיגה השנתית של האנימציה הישראלית : הקרנות , מפגשים, ותחרות נושאת פרסים.

לילדים יגיש הפסטיבל מבחר של סרטי אנימציה מהעולם ובכל תכנית ישתלבו  שחקן או שחקנית צעירים שיקלו על הצופים הצעירים את הבנת הסיפורים, ובמידת הצורך אף ידבבו את הטקסטים המדוברים.

בין התוכניות לילדים: קלסיקה לילדים עם מבחר סרטים שגילם 30 שנה ויותר ורובם מעידן ה"מצויירים ביד" כמו: "תיבת נוח" בגרסת סטופ פריים של דיסני משנות ה-50. "קונצרט התזמורת," גם הוא מצויר (משנות ה-30) של דיסני המהווה אחת מפסגות ההומור המטורף של פעם על מוסיקה קלאסית, וגם הסרט הראשון בסדרת הפנתר הוורוד, שזכה בזמנו באוסקר ונחשב עד היום לפסגה של יצירתיות בהומור חזותי.  כמו כן תוקרן תוכנית של "קסמי הטבע" עם אסופת קצרים באנימציה ובכולם דמויות מן הטבע, יונקים חרקים ובעלי כנף. בתוכנית מיוחדת תחת הכותרת "אנשים מקסימים (לפעמים)" יוקרנו סרטי אנימציה קצרים מרחבי העולם ובכולם האנשים הקרובים ביותר לילד: הורים, משפחה חברים  וחיות המחמד.

עוד תכנית המיועדת לכל הגילאים היא "קסמי האנימציה" המקבצת סרטי אנימציה משובחים, נדירים. כאלה שלא רואים בטלוויזיה, וגם לא במקומות אחרים ובהם: "עלה על הסוס" שתחילתו סרט עתיק של מיקי מאוס וחבריו מהתקופה של השחור לבן, אך אז הדמויות מהסרט בורחות  ממנו לאולם קולנוע מודרני, ומנסות להשפיע על אירועי הסרט הישן.  "הדבר האבוד"     (זוכה האוסקר ב-2011), על יצור מוזר שהלך לאיבוד  ומעורר אותנו להסתכל אחרת על העולם סביבנו, ועל שוכניו. התכנית מסתיימת בסרט המיוחד שגם הוא זכה באוסקר (2012) "הספרים המופלאים של מוריס לזמור", גיבור הסרט מגלה שהסופה לא רק הרסה בתים, אלא אף מחקה את המילים מהספרים שהיו בספריה של העיר הפגועה.

"אנימיקס" – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה ה – 16

6-2 אוגוסט 2016

חגיגת המצויירים של הקיץ בסינמטק ת"א

מחירי כרטיסים : בין 27 – 52 ₪

טלפון לרכישת כרטיסים : 03-6060800

אתר "אנימיקס": www.animixfest.co.il

ובאתר סינמטק תל-אביב