ביקורת סדרה – 22.11.63

כמו נטפליקס, גם רשת Hulu האינטרנטית יוצרת הפקות מקור איכותיות.

22.11.63 הוא ספר מצליח של סטיבן קינג, מלך ספרי המתח והאימה בארצות הברית, שעוסק בנכונות לשנות את הזמן ואת ההיסטוריה של ארצות הברית.

ג'ק אפינג (ג'יימס פרנקו),מורה בתיכון, נסחף על ידי מכר לסדרת אירועים, שמטרתה לשנות את העבר של ארצות הברית על ידי מניעת רציחתו של ג'ון קנדי בשנות ה-60. הבסיס של הספר והסדרה הוא מדעי בעליל. הרעיון עוקב אחר מנהל מסעדה, שמחזיק בדלת שניתן לחזור ממנה אל העבר. הוא מצליח לשכנע את ג'ק אפינג לצאת למשימת התאבדות בניגוד לעקרונותיו.

בניגוד ל"מתחת לכיפה" הוא, שהסדרה כוללת שמונה פרקים בלבד. הקצב מהיר, ישנם דילוגים רבים על קטעים שלמים מהספר, ולכן המתח גבוה, ללא חפירות מיותרות. השחזור של שנות השישים מרהיב, המתח והאימה לייט של סטיבן קינג מוצאים את מקומם בסדרה החדשה.

ג'יימס פרנקו מצליח, לשם שינוי, לחדור לדמות של אפינג, ובסך הכול גם מי שקרא את הספר יצליח להיות מופתע. אין הרבה התחכמויות או יומרות מדעיות בסדרה החדשה, מה שיכול לקרוץ לקהל שלא משתגע אחרי סרטי מדע בדיוני סבוכים.

החיסרון הוא, שישנם הרבה קטעים מטופשים וחורים בעלילה. אנו לא באמת מבינים מה גרם לפרנקו לצאת למסע התאבדות וגם הסדרה לא ממש מנסה להסביר לנו. קיימות קפיצות מוזרות, אין הרבה היגיון מדעי בשום שלב בסדרה, ובכלל – ההיגיון בסדרה הוא לא מהטובים שראינו.

אם נתעלם מהחסרונות המובנים הללו, אפשר  להתפעל מהעובדה שהספר של סטיבן קינג הפך לסדרה די טובה, שלא לוקחת את האווירה האפילה הוכבדה של המקור יותר מדי ברצינות.