מכירות לעסקים קטנים ובינוניים, מאת: ד"ר שי סולן

בתמונה: כריכת הספר – מכירות – לעסקים קטנים ובינוניים, מאת: שי סולן

מכירות – מעלים את הרף, יותר מ- 100 תובנות פרקטיות להגדלת המכירות והרווחים

לאן נעלמה הגבינה שלך?

הגבינה שלך לא נעלמה, המתחרים שלך אוכלים ממנה כעת!

היכן תוכל למצוא חפיסת גבינה חדשה?

המשך לקרוא את הספר!

הספר מכיל מעל 100 תובנות שיסייעו לך, בין היתר:

 • להבין את מאפייני הסביבה השיווקית הנוכחית
 • להכיר את מאפייני הצרכן ההיפר-אקטיבי
 • לזהות דרכי חשיפה ללקוחות פוטנציאליים
 • להתכונן לפגישת מכירות
 • להעביר מצגת מכירות נכונה
 • לשפר את יכולת הסגירה שלך
 • לטפל ביעילות בהתנגדויות
 • לשאת ולתת על המחיר
 • כיצד לטפח שביעות רצון ונאמנות

על המחבר

ד"ר שי סולן (Ph.D.) מספק שילוב נדיר של ידע אקדמי נרחב ומעמיק, ניסיון יזמי וניהולי, מומחיות בתקשורת בין-אישית ובנפלאות הפסיכולוגיה האנושית, ועבודת הדרכה וייעוץ במאות ארגונים ועם אלפי אנשים. את כל הידע והניסיון ד"ר סולן מעביר בהרצאות, וכעת גם בספר זה, בצורה בהירה ופרקטית.

ספרו הקודם של ד"ר סולן, 77 טיפים של זהב בשיווק ומכירות, נחשב בעיני רבים לספר המכירות הטוב ביותר שנכתב בשפה העברית ומשמש עד היום אנשי ומנהלי מכירות בעבודתם.

תאריך הוצאה לאור: ינואר 2016

מחיר מומלץ  – 83 ₪

פרק ראשון : יוצאים למסע בעקבות הגבינה!

כידוע, האויב של הטוב הוא המושלם, לא מכיוון שיש בעיה עם מוצרים, שירותים או תכניות מושלמים, אלא מכיוון שהחיפוש אחריהם גורם לשיתוק ולאי-עשייה.

נחשפת במהלך הספר לעשרות רבות של רעיונות, כלים, טכניקות, וצורות חשיבה שאת חלקם, מן הסתם, תרצה ליישם. יתרה מזאת, סביר להניח שבמהלך הקריאה עלו במוחך רעיונות מקוריים משלך להעלאת רף המכירות והרווחים. חלק מהדברים ניתנים ליישום מידי נטול מאמץ, חלקם מחייבים שינוי הרגלים, ואחרים דורשים עבודת הכנה ואף שיתוף של אנשים נוספים.

כמו בכל סוג של שינוי או סיגול הרגלים חדשים המפתח נמצא ביציאה מממד הידיעה, התכנון או הכוונה – ההכרתיים במהותם, ובמעבר מהיר ככל הניתן לעשייה בפועל. יחד עם זאת, מגבלות הפסיכולוגיה האנושית, המשאבים האישיים ואולי אף אילוצי המשאבים הארגוניים, עשויים למנוע אפשרות של יישום בו-זמני של כל הרעיונות והשינויים. לפיכך מומלץ:

 1. להכין רשימה של כל הרעיונות, הכלים, הטכניקות וצורות החשיבה שברצונך להטמיע בפעילות האישית שלך או בפעילות החברה או העסק.
 2. להתחיל באופן מידי בהטמעת התובנות הקשורות לכלים, לטכניקות, לצורות חשיבה ולהלך-רוח מכיוון שהם נמצאים באחריותך הבלעדית.

יחד עם זאת, תהליך ההטמעה של כל כלי, טכניקה או צורת חשיבה והפיכתם להרגל המבוצע באופן אוטומטי אורך זמן ולכן מומלץ להחליט כל פעם על הרגל אחד בלבד שברצונך להטמיע ולהתמקד בו. הפיכת צורת התנהגות או צורת חשיבה להרגל אורכת מספר ימים, ולעתים אף מספר שבועות, של תשומת לב ממוקדת והפעלת משמעת אישית. לאחר שהרגל הוטמע ניתן לבחור בהרגל הבא שברצונך להטמיע ולחזור על התהליך.

 1. יישומן של תובנות הקשורות לפעילות השיווקית-ארגונית, מחייב הקצאת תשומת לב, משאבים, זמן ואנרגיה, אולם בשונה מהטמעת הרגלים אישיים, כאן בדרך כלל מדובר בשילוב של מספר תובנות בתוך תכנית פעולה אחת, ובהכרח בראייה מערכתית.

יחד עם זאת, סביר להניח שגם במקרה זה תידרש לקבוע סדר קדימויות לשילובן של התובנות בתכניות הפעולה של העסק.

 1. הרשימה שהכנת בסעיף מס. 1 תספק לך כיווני עשייה נוספים בכל פעם שתהיה שבע-רצון מאיכות הביצוע של תובנה או כלי נוסף שבחרת ליישם. כאשר הרשימה תתקרב לסיומה מומלץ לשוב ולקרוא את הספר. הצמיחה שתחווה, ואתך ביצועי העסק או החברה, כמו גם שינויים שיחולו מן-הסתם בסביבה העסקית והארגונית, יגרמו לכך שתובנות ורעיונות נוספים יצודו את עיניך ויתווספו לרשימה.

המסע בעקבות הגבינה לעולם אינו מסתיים. שינויים טכנולוגיים ושינויי הרגלים וטעמים בקרב הצרכנים מזיזים את הגבינה באופן תדיר ממקום למקום. בנוסף, מתחרים אגרסיביים לעולם ינסו לאכול את פיסת הגבינה שלך.

למרות האמור לעיל, יש מספיק גבינה לכולם. כל מנהל, כל בעל עסק וכל חברה צריכים למצוא את הנתיב המתאים להם לאיתור מאגר הגבינה שיפרנס אותם ויספק את יעדיהם העסקיים. התובנות שרכשת בספר זה, ובאופן ממוקד יותר הטמעת ויישום הכלים, הטכניקות וצורות החשיבה שרשמת בסעיף מס. 1 של פרק זה הם המתווה שלך למציאת הגבינה.

תובנת מפתח:  הכסף הולך לאלה ש- עושים, לא לאלה ש- יודעים.

לרכישת הספר ב-book4book הקליקו  על : מכירות – לעסקים קטנים ובינוניים, מאת: שי סולן