ביקורת סדרה חדשה: סלאשר Slasher

גם ערוץ האימה האמריקאי Chiller טומן את ידו בצלחת ומחליט לשחרר סדרת אימה מקורית, שאמורה להתחרות בכל הפקות המקור האחרונות.

הסדרה סלאשר Slasher, בעלת השם הממש לא מקורי, עוקבת אחרי רוצח שמסתובב בעיירה קטנה ושוחט את קרבנותיו עטוי במסכה. הסדרה עוקבת אחרי צעירה, שמחליטה מסיבה לא ממש ברורה, לחזור אל בית הוריה אחרי שנים רבות, על מנת לחיות בבית גדול. אולם, לבית יש היסטוריה כואבת, משום שהוריה נרצחו שם על ידי רוצח מגודל, שנקרא executioner (המוציא להורג) , פשע שמעולם לא פוענח. בשל סדרה נסיבות שלא בשליטתה, היא נגררת לחקירת הרצח ומחליטה לפענח את הפשע המזוויע בעצמה, בדיוק כאשר רוצח חדש נכנס לזירה.

יתרונה של הסדרה, שהיא מאוד מקצועית. הסדרה משתמשת בכל קלישאה אפשרית של סרט אימה, כאילו מומחה הצליח לפענח את המרכיבים של סרטי אימה ופורט אותם לאורך הפרקים של העונה. כל חובב אימה ירגיש בבית ויצליח לזהות את החוקיות שקיימת בה, ולכן = מצד אחד היא ממש מוצלחת, אולם באופן אירוני היא ממש לא מפתיעה. התחושה בתום הצפייה היא, שבדיוק סיימתם לפגוש מכר אהוב ומוכר.

מה שמפתיע בסדרה, כי בניגוד לסרטי הז'אנר, שידועים בפראות שלהם ושבירת הטבואים החברתיים, סלאשר שומרת על מעין צנזורה עצמית והיא לא מכילה עירום או איברים קטועים. לכן, למרות שהיא מיועדת למבוגרים, היא לא הולכת רחוק ושומרת על איפוק, שיכול להתאים גם לבני נוער.

מצד אחד – סלאשר סדרה די טובה ומותחת, אולם יש בה מספר חסרונות מובנים, שלא יתאימו לכל אחד. ראשית – הדמות הראשית קייטי מקגרת' (הסדרות "מרלין", "דרקולה"), היא טיפוס מעצבן, שנכנסת להרפתקה שגדולה עליה ביודעין, ולא נסוגה. קיימת תחושה לאורך הסדרה, שאתה לא יודע עם מי להזדהות: עם הרוצח או הגיבורה המעצבנת ואנשי העיירה הקריפיים. לכן, ללא נקודת אחיזה, קשה להיקשר לדמויות המופיעות בה. היא לא מספיק מדממת או מפחידה. הסדרה סלאשר פשוט מעבירה את הזמן בכיף ובנעימים. במילים אחרות – היא זורמת.