"המאה -The 100" ביקורת סדרה חדשה

המאה היא סדרת פוסט -אפקולפטית, חדשה מבית היוצר של CW. היא עוסקת בצעירים טובי מראה, דוגמנים ודוגמניות שנשלחו לכדור הארץ 97 שנים לאחר שהוא נהרס על ידי מלחמה גרעינית. האנושות הצליחה לשרוד בזכות חלליות ששוגרו לחלל והיו אמורות להחזיק 100 שנים, עד שהקרינה על פני האדמה תיעלם. זמן קצר לפני שכל רזרבות המזון ייגמרו, נשלחים עבריינים צעירים לכדור הארץ לבדוק האם ניתן להקים שם מושבה.

לסדרה הרבה מה להציע. היא עוסקת בהישרדות, בסגנון בעל זבוב בו החזק שורד. הם מתחלקים לקבוצות, רבים נלחמים ומתמודדים מול אויבים מבחוץ. יש מספר קווי עלילה חזקים, והמרכזי ביניהם הוא מאבק בין שתי דמויות סמכותיות האחת גברית והשנייה נשית. הראשונה קלארק, היא בת של המדענית הראשית ששלחה אותם לכדור הארץ. היא נחשבת נסיכה והיא בעד סדר וסמכותיות. מולה עומד בלמי, נער ביבים נאה במיוחד שמעוניין ליצור חברה שמבוססת על כאוס.

למרות שישנם רגעים חלשים רבים, ואהבות נכזבות שבעיקר מתאימות לסדרות נוער עדיין יש תוכן ששווה לעקוב אחריו. מאבקים פוליטיים, הישרדות בתנאים בלתי אפשריים ומלחמה כנגד שבט ששרד שואה אטומית. ברגעים הטובים שלה, מאה היא בהחלט סדרה ששווה לעקוב אחריה.

הסדרה מאוד ברוטאלית יחסית לסדרות נוער ואנו נחזה במותם של חלק מהדמויות אליהם נתחבר במהלך העונה. מאה, תפגיש אותנו עם עשרות משברים, קרבות המוניים והרבה אהבה אפלטונית כיאה לסדרות שמיועדות לבני נוער. זו סדרה מגניבה וסגנונית, ששווה לעקוב אחריה. לאור הצלחה בארצות הברית היא זכתה לעונה 2.

https://www.youtube.com/watch?v=s4g4-bFv1es