מתחת לכיפה חוזרת לעונה שנייה Under the Dome

מתחת לכיפה הוא אחד מספריו הרבים של סטיבן קינג, שמתורגם לסדרת טלוויזיה. התכנון המקורי היה מיני סדרה של 13 פרקים, אך ההצלחה המסחררת גרמה לקברניטים לחזור לעונה נוספת. כמו בספרים רבים של קינג, ישנו כוח מרושע, חסר הסבר שמשבש את חייהם של האמריקאים השלווים. הכוח הזה הוא כיפה שקופה, שמונעת מהתושבים לצאת או להיכנס אל תוך העיירה.

הסדרה מתמקדת במספר דמויות בזמן שהעיירה מתחילה להתפורר תחת הלחץ והפאניקה, קבוצה קטנה של אנשים בראשם דייל ברברה, חייל לשעבר וטבח שלא הצליח להסתגל לחיים באזרחות וג'וליה שומווי, בעלת העיתון המקומי, וקבוצה של ילדים אמיצים, מנסה לשמור על השלום והסדר, בעודם מנסים לחשוף את האמת מאחורי הבועה, ואיך ניתן להימלט ממנה. מולם ניצב ביג ג'ים רני (דין נוריס, "שובר שורות"), שוטר מקומי שלא יבחל בשום אמצעי כדי לרכז בידיו את מרכז הכוח בעיירה, ובנו, ששומר על סוד נוראי ואפל.

בניגוד למצופה, הסדרה אינה מתמקדת ביחסים האישיים של הדמויות אלא במתרחש. יש אקשן בלתי פוסק והתרחשויות שחלקם די מטופשות. קינג אינו סופר מדעי, שמספק לקוראיו או הצופים תעלומות מדעיות פתירות. עיקר הסדרה היא ההתרחשויות בעיירה, והמשל אודות האופן בו בני האדם נלחמים זה בזה על משאבים מוגבלים.

בכל יצירותיו של קינג יש טוב אל מול רע. הסדרה לא מספקת הסברים מתקבלים על הדעת, אלא מספקת בידור יעיל ומהנה בדומה לרבות מהסדרות של CBS. ייתכן ואם רשת אחרת הייתה לוקחת על עצמה את הפקת הסדרה, היינו מקבלים יצירה שונה אפלה יותר. זו סדרת אקשן סטנדרטית, עם ערכי הפקה גבוהים והרבה התרחשויות, שיכולה להשכיח את המציאות המטורפת שסביבנו עם אסקפיזם טהור.