סרט קומיקס – הכול על Ant Man – איש הנמלה – הגיבור החדש של מארוול

"איש הנמלה" הוא הגיבור החדש שעומד להופיע בסרט של ענקית הקומיקס מארוול. "איש הנמלה" הוא הנרי פים, מדען מבריק שמתעסק באובססיביות בחלקיקים שמשפיעים על גדלים של חפצים. לאחר ניסוי שערך, הוא מצליח למצוא כימיקל שמשפיע על גודל של דברים. לדוגמה, הוא יכול להפוך לדמות של נמלה ענקית או נמלה זעירה לפי רצונו, ואם זה לא מספיק, יש לו סט גדול של כלי נשק וקסדה, שבאמצעותה הוא יכול לתקשר עם חרקים ולקרוא להם לעזרתו.

דמותו נוצרה בשנת 1962 על ידי סטן לי ולמרות שאינו פופולארי או מוכר אצל הקוראים הישראלים, בארצות הברית הוא ענק. חברתו, ג'אנט ואן דיין, גם היא מדענית, הפכה לשותפה לניסוייו המדעיים, שהפכו אותה לגיבורת על בשם "הצרעה". היא יכולה לשנות את גופה, לגדל כנפיים ולירות קרני אנרגיה, שהן מעין עקיצות של צרעה. יחדיו הפכו להיות לאימת הפושעים וייסדו יחד עם ת'ור, האל הנורדי, ואיירון מן, את הנוקמים.

אחד מהחסרונות הגדולים של הנרי פים, הוא מצבו הנפשי הבעייתי. הוא נוטה לדיכאונות ולעיתים יש לו פרצי אלימות. מצבו הנפשי המעורער מהווה אחד מהצירים המרכזיים של העלילה. חברתו הצרעה מנצלת זאת וגורמת לו לפרצי קנאה. כאשר איש הנמלה נכנס לסחרור נפשי, הוא עלול להיות מסוכן ואלים.

סקוט לאנג, פורץ שגנב את חליפת איש הנמלה כדי להציל את בתו, הופך לאיש הנמלה השני, לאחר שהנרי פים מחליט לוותר על התפקיד בשל מצבו הנפשי המעורער. לאנג חוזר למוטב והופך לדמות משמעותית בקומיקס.

דמות נוספת שנכנסת לנעלי איש הנמלה הוא אריק אוגריידי, סוכן חשאי שמתוודע בטעות לחליפה והופך לאיש הנמלה. אוגריידי מגלם דמות בעלת מוסר מעורער ורצון עז להשיג בחורות באמצעות החליפה.

איש הנמלה הוא גיבור לא שגרתי בעולם של מארוול, עם דמיון רב לאיירון מן. שניהם גיבורי על, שממציאים חליפה אשר מעניקה להם כוחות. אולם, לאיש הנמלה יש חולשות רבות שמניעות את העלילה. החולשות הללו הופכות אותו לאנושי ומאוד מסקרן. הוא טוב בעבודת צוות, מצד אחד חנון ומצד שני הופך למפלצת בעלת עוצמות אדירות. איש הנמלה מהווה שילוב של מספר גיבורי על יחד,  ואחת מהדמויות, שרבים תהו מדוע הוא נפקד מפרויקט הנוקמים.

להמלצות, סקירות וכתבות נוספות על קומיקס, סרטים ומחזות, ספרים, טלוויזיה