תתקדם – סדרה חדשה בכיכובו של מת'יו פרי מ"חברים"

הסדרה החדשה "תתקדם" מחזירה שוב אלינו את מת'יו פרי, הלא הוא צ'נדלר מ"חברים" האלמותי. יש משהו, כמו קללה שמכה בהרבה שחקנים מצליחים בסדרות מוצלחות במיוחד, שאחרי שהסדרה מסתיימת, קשה להם למצוא את עצמם משחקים ומצליחים מחדש.

מת'יו פרי עבר דרך ארוכה מאז ימי "חברים" ועד שמצא את עצמו בסדרה הנוכחית "תתקדם". הוא שיחק בסדרה, שנראתה מבטיחה "סטודיו 60", אך שרדה עונה אחת בלבד. עוד סדרה שהיה בין יוצריה "מר סנשיין" ירדה אחרי חודשיים מהמסך הקטן. הוא שיחק גם במספר סרטים, שהידוע מכולם היה "ללכת על הכול" עם ברוס וויליס, אך השאר לא היוו הצלחה מסחררת.

הסדרה הנוכחית עושה רושם אחר לגמרי ויש סיכוי לא רע שתצליח ועימה גם מת'יו פרי. הוא מגלם בסדרה שדרן ספורט בטלוויזיה בשם רייאן קינג, שאשתו נהרגה בתאונת דרכים וקשה לו להשלים עם זאת. היא מופיעה בסדרה מדי פעם כדי לעזור לו בתחומים שונים. רייאן מחליט לחזור לחיים ולעבודה לאחר כחודש, אך האחראי עליו חש שאינו כשיר לכך עדיין ומכריח אותו ללכת לקבוצת תמיכה ורק לאחר מכן לחזור לעבודתו. רייאן מראה חוסר מוטיבציה להצליח בקבוצה, אך לאחר שחוזר לעבודה הוא מבין, שאולי חבריו לקבוצה בכל זאת יכולים לעזור לו כמו שהם לעיתים עוזרים האחד לשני. בפרק אחד לדוגמה, הם עוזרים למנחת הקבוצה לורן (לורה בננטי) להצליח בבחינה של מורי דרך וזאת לאחר שמגלים שיש לה חרדת בחינות רצינית.

רייאן "מקבל" ביקורים של אשתו המנוחה שעוזרת לו להסתדר בתחומים בהם לא התנסה בעבר, כמו: קניות, בישול וכדומה. יש קטעים קומיים מבדרים מאוד. כמו הקטע בו הוא הולך לסופר ורואה כיצד גבר בוחר את קניותיו והוא הולך אחריו ובוחר בדיוק את אותם המצרכים. בסוף הוא אפילו מצליח לבשל משהו בעזרת ספר בישול.

המשחק של מת'יו פרי וחבריו לקבוצה וכן כל שאר המשתתפים משובח ונוצרים מצבים מצחיקים ומהנים. לדעתי יש סיכוי שהסדרה תצליח הפעם.