הסופר א.א. מילן – אביו של פו הדוב נפטר ב-31.1.1956

הספר "פו הדוב" הפך לקלאסיקה, לאבן דרך ולגיבור תרבות בתולדות הספרות – גם של הילדים וגם של המבוגרים שעדיין זוכרים אותו מילדותם. על בסיס הספר המקסים, שיצאו לו עשרות תרגומים בשפות שונות ברחבי העולם, נעשו סרטים של וולט דיסני ואחרים, הצגות תיאטרון וטלוויזיה. המותג של פו הדוב הפך לאופנה מקובלת ואהובה בקרב הילדים, נערכו מחקרים אקדמיים והחשוב ביותר – אין כמעט בית בעולם ללא בובה מקסימה של פו הדוב או אחד מחבריו להרפתקאות.

אלן אלכסנדר מילן נולד בינואר 1882 בסקוטלנד וגדל בלונדון ביער אשדאון. הוא נפטר בינואר 1956. בהשכלתו הוא, למעשה, מתמטיקאי, אבל זאת יודעים מעטים. אהבתו הגדולה הייתה הכתיבה. מילן נישא לדורותי – דפנה דה סילינקור, התנדב לצבא הבריטי במלחמת העולם הראשונה ובעקבותיה נכתב ספרו הראשון – "מעשה במעשה", שהצליח מאוד.

בשנת 1920 נולד בנו יחידו כריסטופר רובין, כשמו של גיבור הספר "פו הדוב". כריסטופר המציא סיפורים על חיות הצעצוע שלו והם הבסיס לספר "פו הדוב". המאייר המפורסם הוא ארנסט שפרד, שעיצב את דמותם של פו הדוב וחבריו, מה שהפך את הספר לאהוב כל כך. מאוחר יותר הוסיף לאיורים גם צבע.האירוני בסיפור כתיבתו ופרסומו של "פו הדוב" הוא, שמיליוני ילדים ומבוגרים ברחבי העולם אוהבים את הספר ואימצו אותו אל חיקם. אבל, כריסטופר רובין, בנו של מילן, לא אהב את התוצאה, ורב עם אביו ויחסיהם התערערו.

בעקבות הספר יש טיולים ביער אשדאון כדי לבדוק את המקומות המצוינים בו, בהם בילו כריסטופר רובין, פו הדוב, החזרזיר, טיגר, איה, הגור רו וקנגה ובנוסף הינשוף החכם והארנב. בעקבות הספר יצא לו המשך בשם "הבית ברחוב פו", שבסופו עוזב כריסטופר רובין את היער, מה שמסמל את הפרידה מהילדות.לספר "פו הדוב" יצאו מספר תרגומים בעברית, של אהרון אמיר, אוריאל אופק והאחרון – התרגום המצוין של אבירמה גולן. הספר בתרגומה מפתיע ברעננותו. אנו נפגשים עם מכרינו הוותיקים: פו הדוב, איה החמור, קנגה ורו והאחרים, שמדברים בשפה עכשווית ומעודכנת. הספר מלא ונאמן למקור וגם הוא מלווה באיוריו המופלאים של ארנסט שפרד.

הספר מדגיש ערכים כמו: חברות טובה, ליהנות מהרגע ומהדברים הקטנים בחיינו, אופטימיות, חיוך, צחוק, עזרה לזולת.על בסיס הספר יצאו ספרים כמו:מילון פו השלם, פו היה אומר, ספר הנימוסין של פו, הטאו של פו, הטה של חזרזיר, ספר התינוק של פו, מילים ראשונות עם פו וחברים ועוד.

להלן דוגמאות מהספר:
ינשוף:  "טוב, אם כן" אמר ינשוף, "להלן השיטות העיקריות הנהוגות במקרים מעין אלה".
פו: "מה זאת אומרות השטוקריות על הנעוגות?" פו שאל, "כי אני דב שיש לו מעט מאוד שכל בראש, ומילים ארוכות מטרידות אותי".
בקטע יש הומור. מדברים בו הינשוף החכם והמתוחכם עם פו הדוב המוגבל. אנו רואים  את קבלת האחר, אפילו אחד שיש לו מעט מאוד שכל בראש. פו מראה גם, שהוא מודע לחסרונותיו.

ספר חכם ומעניין ומתוק מדבש, שליחו לא נס, למרות שנכתב בשנת 1926 והוא מדבר לכל אחד מאיתנו כאילו נכתב עבורו ורק לאחרונה ובזה גדולתו ועל זמניותו.