הסדרה הבריטית – "במילוי תפקידם" – סדרה עטורת פרסים על שוטרים ופושעים

לאחרונה עלתה בערוץ 5 במוצאי שבת הסדרה המצוינת "במילוי תפקידם", שכוללת רק 5 פרקים ובשל ההצלחה לה זכתה, עובדים כעת על המשכה.”במילוי תפקידם" היא סדרת פעולה בריטית של ה-BBC ובה מככבים פושעים מסוכנים ושוטרים שמועלים בתפקידם, וחוסר היושר והפשע שולטים גם במשטרה.

שני כוכבים מרכזיים בסדרה, ושניהם שוטרים. הראשון – סטיב ארנוט (מרטין קומפסטון), שנכשל במבצע משטרתי עליו פיקד, כאשר בפריצה מבצעית לבניין הייתה טעות במספר הדירה, ואדם חף מפשע נהרג. הוא מוכן לקחת עליו את מלוא האחריות ואף לעמוד לדין, זאת בניגוד לחבריו, שמבקשים לטייח את העניין. לכן, הוא מועבר ליחידה לחקירת שחיתות במשטרה, תחום אותו השוטרים מתעבים מחד ופוחדים ממנו מאידך.

הוא עולה על עקבותיו של הכוכב השני בסדרה – ניצב טוני גייטס (לני ג'יימס), מפקד יחידת בילוש, שוטר נחשב ומעוטר, שאף קיבל פרס חשוב של שוטר מצטיין. כלפי חוץ גייטס נראה השוטר האידיאלי ואף איש משפחה למופת, נשוי באושר ואב ל-2 בנות. אך, הוא בקשר עם מאהבת ערמומית ועשירה מאוד, בשם ג'י ליברטי (ג'ינה מקי), מה שמסבך אותו בצרות צרורות.ארנוט חוקר על גייטס ובתחילה סבור כי הוא באמת שוטר מעולה. אך, מפקדו החדש, רב פקד טד הסטינגס (אדיאן דונבאר) מעדכן אותו, כי ללא תחכום ושחיתות, אי אפשר להגיע להצלחות כה חד משמעיות כמו של גייטס. כתוצאה מכך, מתחקה ארנוט על עקבותיו וכך עולה על דברים שאינם תקינים. גייטס מסייע למאהבת שלו לאחר שהייתה מעורבת בתאונת פגע וברח, כאשר טענה שדרסה כלב, ובדיעבד מסתבר שדרסה אדם, ועוד את רואה החשבון בחברתה. גייטס מסייע לה להעלים ראיות, עד שהמצב מסתבך…
עוד צלע, שמצליחה להתקבל ליחידה של גייטס, אך למעשה שותפה ליחידה לחקירת שחיתות במשטרה וחוברת לארנוט, היא הבלשית קייט פלמינג (ויקי מק'קלור), שמדווחת מה מתרחש בתוככי מחלקתו של גייטס.

יש בסדרה הפתעות וטוויסטים בעלילה, והיא מעניינת, מרתקת ולא שגרתית בנקודת מבטה יחסית לסדרות דומות לה. הסדרה אף זכה לפרס האגודה המלכותית הבריטית לטלוויזיה כדרמה הטובה ביותר. אנו מצפים לשאר הפרקים וכן להמשך המתהווה.