"פנים אמיתיות" – אמנון לוי מביא את סיפורו של אייל פלד

אייל פלד – שהגיש בעבר את התוכנית "מסע עולמי", מתקשר אצלנו עם חופש, טיולים אקזוטיים ומרתקים ברחבי הגלובוס, כושר דיבור שופע , נופים יפהפיים וניחוחות ממקומות אחרים.

לפני כחמש שנים נפגע אייל משבץ מוחי וניצל במקרה ובקושי בעזרת חבריו הטובים והמסורים, שדאגו לו לאחר שחש לא בטוב ערב קודם ולא ענה לטלפון. מאז ועד היום שמר באדיקות על פרטיותו, טופל בבתי חולים שונים, כולל בית לוינשטיין וניסה להשתקם. הוא הסכים, לבקשת חברו אמנון לוי, לחשוף את עצמו באומץ רב, עם יד ורגל ימין משותקים, נעזר במקל הליכה והחשוב מכול – בקושי מדבר. הדבר נעשה על מנת לעודד ולתת תקווה לאנשים אחרים במצבו.

התוצאה – מציצנות למשפחתו ולחבריו של אייל פלד ולדרכו הקשה מאז שנפגע. הצד של המוח שאחראי על הדיבור נפגע והוא בקושי מוצא את המילים. לפגיעתו יש שם – אפאזיה. הבעיה היא, שהאינטליגנציה נשארת, והחולה חש שלא מבינים אותו, ולמרות שמנסה מאוד להתבטא – לא מצליח. האדם שנפגע מבין את הדוברים אליו, כמו אייל פלד, שבראיון עימו אמנון לוי דיבר בעיקר והמילה העיקרית שלו הייתה – כן.

הוריו של פלד מרשימים מאוד, בעיקר אימו, שהתגייסה לעזור לו כמיטב יכולתה בעזרת צוות מטפלים בתחומים שונים. האמת היא, שפלד לא נראה רע מבחינה חיצונית, מלבד ידו ורגלו המשותקות. הוא נשאר כריזמטי למרות חוסר הדיבור ואופטימי ומחייך המון למצלמה. הוא נטול כל מבוכה ממצבו הנוכחי. גם אמנון לוי היה מלא אמפטיה וניסה להבינו ולכוון את דבריו למחשבותיו של פלד ברגישות, בהבנה ובהמון סבלנות.

המסמך שראינו היה מרגש, אנושי ונותן תקווה לאנשים במצב כל כך קשה. אייל פלד קיבל בעבר את הג'וב האולטימטיבי, שכל אנשי הטלוויזיה שאפו אליו וכן הצופים. הוא היה אדם רהוט מאוד, בעל ידע רחב ביותר ומאוד אינטליגנטי. לכן, כשנפגע האנשים לא שמחו לאידו, והתחושה הייתה של דאגה ותקווה שייחלץ מהמצב אליו נקלע בעל כורחו. אנו מאחלים לו בריאות ומקווים שהוא בדרך הנכונה ומצבו רק ילך וישתפר. הוא מאוד אופטימי ונחוש להצליח.