ביקורת על סדרת טלוויזיה – "בובה של מדינה" ערוץ 10

תוכנית חדשה עלתה למרקע בערוץ 10, והקרבה לבחירות בוודאי אינה מקרית. מבטיחים לנו תוכנית סאטירה קורעת ומצחיקה, בעיקר אחרי "בובה של לילה" שהקדימה אותה בערוץ הספורט. גם הקדימונים הבטיחו המון – אלי בן דוד – שוקו מ"בובה של לילה" כמארח, אלי יאצפן, שלישיית מה קשור ואחרים, כמריונטות שהפוליטיקאים מושכים להם בחוטים ומשחקים איתם לפי רצונם.

האמת – היה מצחיק למרות הביקורות. הרעיון של שילוב בובות ואנשים , חלקם מופיעים בדמות עצמם (בתוכנית הראשונה – סתיו שפיר ויהושע סובול) כבר נוסה בעבר חלק בהצלחה (החרצופים) וחלק לא ממש הצליח. שוקו (אלי בן דוד), שמקביל לאייל קיציס מ"ארץ נהדרת" וליאור שליין מ"מצב האומה" חלש, לא משתלט על האולפן ולא מרשים בכלל. הבולט מכולם היה אלי יאצפן, שקצת נעלם לאחרונה מהמסכים וכבר התגעגענו לשיגעון שלו, שגילם בהומור ובכישרון רב הן את עמיר פרץ המזגזג ומנפנף בכיפת ברזל כהצלחתו הגדולה. קטע מבדר מאוד ולדעתי הברקה, היה כיפת נייר הטואלט ששם על ראשו ואשר גימדה אותו. לאחר מכן עבר יצפאן לדמותו של ניסים משעל, והאיפור היה מעולה וכן המימיקה שלו, והוא השתלט על השיחה ושאל שאלות קשות את המשתתפים.

"חברת הכנסת לעתיד" , כפי שכונתה בתוכנית, או סתיו שפיר, כמעט שלא דיברה, אך האחרים עשו את העבודה בשבילה. היא ישבה וחייכה עד צחקה ונראה שנהנתה מכול רגע.גם חברי שלישיית מה קשור בצעו את העבודה כראוי. בחרו להם דמויות שידעו לשחק בצורה הטובה ביותר. האחד הופיע כחנין זועבי, השני כרמי לוי העורך מבצעים מיוחדים, והשלישי – סטס מיסז'ניקוב, שלדעתי היה המצחיק מכולם, ציין שדמו מורכב מוודקה אבסולוט וביקש תרומה של כבד משומש במצב טוב… הם בצעו את תפקידם עם הרבה הומור ובכישרון לא מבוטל, וגם הטקסטים שנכתבו עבורם היו מצחיקים.

פריצתו של ביבי כחרצוף המאיים לסגור את השאלטר של ערוץ 10 הראה, שקברניטי הערוץ לא מפחדים גם לצחוק על עצמם. שאר הדמויות לא הבריקו או הצחיקו באופן מיוחד. אך, ההברקה הגדולה מכולם היה המסך המפוצל, בו הראו כמה דומים חברי הכנסת מהסיעות השונות ואיך תנועות הגוף שלהם מזכירות האחת את השנייה, ולא חשוב מאיזו סיעה. הדמות של ליהי גרינר כחרצוף, שמראיינת את יהושע סובול האמיתי, הייתה קצת הזויה, אך סובול ענה לה ברצינות והשילוב היה די מצחיק.

התוכנית חדשה ומרעננת, אם כי יש עדיין מקום לשיפור. אנו סקרנים מה יקרה בהמשך, בעיקר שיש הרבה דמויות לחיקוי, בעיקר בתקופה התוססת לפני הבחירות.

עוד סקירות וביקורות סרטים מחזות וטלויזיה